Përrallëza për fëmijët e mençur – 2 – Harun Jahja

Autor:     Harun Jahja
Titulli:     Përrallëza për fëmijët e mençur – 2
Formati:  8.5 x 11
Faqe:      130
Botues:   Furkan ISM

Të dashur fëmijë! Çfarë dini për termitet, këto krijesa kaq punëtore që ngjajnë me milingonat? A e dini se fluturat me krahët e tyre të bukur e nisin jetën e tyre si krimba të vegjël dhe në fund dalin nga fshikëza? A e dini se qukapikët fshehin lendet e vogla nëpër pemët e lisit, si ndodh që xixëllonjat nuk digjen nga drita që lëshojnë, si maskohen bretkocat për t’ju shpëtuar armiqve, apo si ndodh që fokat nuk ngrijnë në oqeanet e akullt?
Përrallëzat që do të lexoni në këtë libër do t’ju japin mjaft fakte për këto dhe shumë çështje të tjera tërheqëse. Duke lexuar këto përrallëza, do të
mendoni më shumë për kafshët që ndodhen në to dhe do ta kuptoni se sa përsosmërisht i ka krijuar Allahu të gjitha ato.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPërrallëza për fëmijët e mençur – Harun Jahja
Artikulli tjetërPopujt e zhdukur – Harun Jahja