Popujt e zhdukur – Harun Jahja

Autor:          Harun Jahja
Titulli:          Popujt e zhdukur
Përktheu:     Elton Gjeçi
Recensent:   Kujtim Ereqi
Korrektimi:   Roald Hysa
Formati:       6.4 x 9.5
Faqe:           152
Botues:        Dielli
Viti:             Mars, 2002
Vendi:          Stamboll, Turqi

Libri që keni në dorë është një studim unik i llojit të tij, për vetë faktin se ai bën një sintezë të historisë klasike dhe historive të disa prej popujve të përmendur në Kuran. Në përgjithësi, historitë kuranore janë trajtuar të ndara nga historia klasike dhe ato pak përpjekje që janë bërë nga dijetarët islamë në kohë të ndryshme nuk mund të konsiderohen të plota, sepse kanë mangësi të dukshme në metodën studimore, pasi nuk bazohen në standartet e pranuara sot për një studim shkencor.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPërrallëza për fëmijët e mençur – 2 – Harun Jahja
Artikulli tjetërBota e miqve tanë të vegjël milingonave – Harun Jahja