Përjetoni bukurinë e Namazit – Mishary el-Harrazi

Autor:              Mishary el-Harrazi
Titulli:              Përjetoni bukurinë e Namazit
Përktheu:         Shentur Zumberi
R. gjuhësore:    Arjan Ganiji
Formati:           A5
Faqe:               61
Botues:            ThirrjaIslame

A keni ndjerë ndonjëherë se namazi juaj nuk e ka ndikimin e duhur tek ju dhe jeta juaj? A keni menduar ndonjëherë se ndoshta kjo ndodh për shkak të asaj se nuk i kushtojmë kujdesin e duhur? Kam vërejtur se e kemi humbur (ose nuk e kemi mësuar fare) atë mundësi-aftësi për t’u “lidhur” në Namaz që do t’a bën atë ndryshim në ndikimin e atij tek ne. Merrni shembujt e mëposhtëm nga ata që jetuan para nesh …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [382.96 KB]

Artikulli paraprakMirësjellja me prindërit – Mahmud El Misri
Artikulli tjetërBesimi i saktë – Dr. Abduselam bin Berxhas Abdulkerim