Ilmihali – Progresi Botime

Autor:        Progresi Botime
Titulli:        Ilmihali
Formati:     8.5 x 11
Faqe:         96
Botues:      Progresi Botime

Kjo përmbledhje e rregullave dhe e mësimeve nga feja jonë ISLAME, do t’ia bëjë të mundur çdo fillestari mësimin e disa prej parimeve të “fesë islame” dhe veçanërisht, faljen e namazit…
“Ndër të gjitha krijimet, më superiori është imani. Pas imanit vjen namazi.” Dallimi ndërmjet njeriut që fal namaz dhe atij që nuk e fal atë apo një populli që falet dhe një populli që s’falet, është si ai mes të gjallëve dhe të vdekurve.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.43 MB]

Artikulli paraprakDialogu obligim hyjnor – Mr. Qani Nesimi
Artikulli tjetërAbëcëja e Kuranit – Progresi botime