Besimi i saktë – Dr. Abduselam bin Berxhas Abdulkerim

Autor:         Dr. Abduselam bin Berxhas Abdulkerim
Titulli:         Besimi i saktë
Përktheu:    Perlat-Muslimane
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          95
Botues:       Perlat-Muslimane

Besimi i Ehl-us-Sunnetit dhe Xhematit është feja e vërtetë, të cilin të gjithë muslimanët janë të detyruar ta pasojnë, sepse ky është besimi i të dërguarit të Allahut (salAllahu alejhi ue selem) dhe i sahabëve të tij fisnik. Ai që zgjedhë besim tjetër, i është ekspozuar dënimit të ashpër të Allahut dhe zemërimit të Tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.45 MB]

Artikulli paraprakPërjetoni bukurinë e Namazit – Mishary el-Harrazi
Artikulli tjetërDitët e agjëruesit – Adil esh-Shidi & Ahmed el-Mezjed