Pasojat e fitneve – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr

Autor:         Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr
Titulli:         Pasojat e fitneve
Përktheu:    Jeton Bozhlani
Formati:      A5
Faqe:          34
Botues:       Privat

Këtë temë kemi nevojë që ta mësojmë mirë dhe të qëndrojmë pranë saj, në mënyrë që të jemi sa më të kujdesur dhe të matur; sepse njohja e pasojave dhe dëmeve të diçkaje i jep njeriut një mbrojtje dhe e paralajmëron që mos të bie në të, sepse siq thotë një fjalë evjetër: “Si mund të ruhesh kur s’e din prej kujt të ruhesh?!”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKontaktet e para të islamit me popujt ballkanik – Nexhat Ibrahimi
Artikulli tjetërBesimi i dijetarëve të hadithit – Imam Ebu Bekr el-Isma’ili