Parime të Menhexhit që duhet t’i dijë çdo Selefij – Ahmed ibn Umer Bazmul

Autor:         Ahmed ibn Umer Bazmul
Titulli:         Parime të Menhexhit që duhet t’i dijë çdo Selefij
Përktheu:    Jeton Shasivari
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          16
Botues:       Selefi.org
Viti:            3 Nëntor 2014
Vendi:         Medine, Arabia Saudite

Këtë ligjëratë që e mësojmë së bashku me vëllezërit tanë që janë nxënës dijeje nga vendet e ndryshme Islame, është një ligjëratë që përmban këshilla, së pari për veten time pastaj edhe për vëllezërit e mi. Pas ligjëratës -in sha Allah – do të kemi një grumbull pyetjesh. Kjo ligjëratë do të jetë – me lejen e Allahut të Madhëruar e të Lartësuar – plotësim i ligjëratës së djeshme, e ajo është me temë: “Parime të Selefëve që Selefiju i ka për detyrë t’i dijë”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDija, përkufizimi i saj, vlera dhe gjykimi për të – Muhammed el-Uthejmin
Artikulli tjetërRreziku i nuskave (hajmalive) – Ali Jahja el-Haddadij