Osmanët – Osman Nuri Topbash

Autor:      Osman Nuri Topbash
Titulli:      Osmanët
Formati:   6.7 x 9.5
Faqe:       586
Botues:    Progresi Botime
Viti:         Shkurt, 2009
Vendi:      Stamboll

“Atyre nga ju, të cilët besojnë dhe bëjnë punë të mira, Allahu u ka premtuar se, ashtu siç i pati bërë paraardhësit e tyre sundues (në vend të mohuesve), edhe ata do t’i bëjë sundues mbi tokë, fenë (islame) që e zgjodhi për ta, do ta forcojë (do ta vendosë mbi baza të qëndrueshme) dhe, pas periudhës së frikës, do të sjellë për ta periudhën e sigurisë që të më adhurojnë mua…” (en-Nur, 55)
“Ju jeni ummeti (bashkësia) më i mbarë e më i dobishëm i formuar për të mirën e njerëzve; urdhëroni të mirën dhe ndaloni të keqen dhe (vetëm) Allahut i besoni!” (Al-i Imran, 110)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNjë këshillë 1001 mësime – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërPersonaliteti shembullor i Muhammedit alejhis-selam – Osman Nuri Topbash