Mrekullitë e Kuranit – Harun Jahja

Autor:        Harun Jahja
Titulli:        Mrekullitë e Kuranit
Përktheu:   Dritan Senja
Recensent: Kujtim Ereqi
Formati:     8.5 x 11
Faqe:         53
Botues:      Furkan ISM
Viti:           Nëntor, 2002

Katërmbëdhjetë shekuj më pare, Zoti zbriti Kuranin për të udhëzuar njerëzit në rrugën e vërtetë. Që prej ditës së shpalljes së tij e deri në Ditën e Gjykimit, ky libër i fundit hyjnor do të mbesë udhëzimi i vetëm për ta.
Stili i pakrahasueshëm i Kuranit dhe urtësia e tij e përkryer janë tregues të qartë se ai është me të vërtetë fjala e Zotit. Përveç kësaj, Kurani ka mjaft veçori të tjera të mrekullueshme, të cilat vërtetojnë se ai është me të vërtetë një libër hyjnor. Një prej këtyre veçorive është fakti se një numër i konsiderueshëm i fakteve shkencore, të cilat njeriu mundi t’i zbulonte vetëm me ndihmën e teknologjisë së shekullit XX, janë shpallur në Kuran 1400 vjet më parë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMrekullia në trupin tonë – Harun Jahja
Artikulli tjetërNjeriu i vogël në kullë – Harun Jahja