Morali i bukur i pejgamberit a.s. (tregime) – Mahmut Sami Kanbash

Autor:         Mahmut Sami Kanbash
Titulli:         Morali i bukur i pejgamberit a.s. (tregime)
Përktheu:    Progresi Botime
Redaktor:    Xhahid Bushati
                   Zija Vukaj
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          74
Botues:       Progresi Botime

Fëmija i bekuar
Thatësira kishte filluar. Në qytetin e Mekës nuk kishte rënë asnjë pikë shiu që prej muajsh. Gjethet ishin zverdhur shumë, toka ishte plasaritur vende-vende dhe kafshët ishin plogështuar. Njerëzit po përvëloheshin nga etja. Në çdo orë të ditës mund t’i shihje Mekasit me fytyrë nga horizonti, me shpresë se mos dukej ndonjë copëz re. Ditët kalonin …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [3.35 MB]

Artikulli paraprakUniversi i Jusufit a.s – Nexhat Ibrahimi
Artikulli tjetërShefati në ditën e gjykimit – Nasir el-Xhudeij