Mësimi i akides fëmijëve – Muhammed ibn Abdulvehabi

Autor:         Muhammed ibn Abdulvehabi
Titulli:         Mësimi i akides fëmijëve
Përktheu:    PerlatMuslimane
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          20
Botues:       PerlatMuslimane

Kjo është një broshurë e dobishme rreth asaj që njeriu duhet t’u mësojë fëmijëve para se t’u mësojë Kuranin, me qëllim që ata të bëhen muslimanë të plotë në besimin Islam dhe ta adhurojnë vetëm Allahun sipas rrugës së besimit. Librin e kamë radhitur në formë të pyetjeve dhe përgjigjeve.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [790.14 KB]

Artikulli paraprakPyetjet nga Shami – Muhammed Nasiruddin el-Albani
Artikulli tjetërEl-Kada uel-Kader – Muhammed ibn Salih el-Uthejmin