Melaqet e Zotit (2) – Dr. Musli Vërbani

Autor:       Dr. Musli Vërbani
Titulli:       Melaqet e Zotit (2)
Seria:       Planprogrami i muslimanit të vogël
Formati:    B5
Faqe:        31
Botues:     Autori
Viti:          2004
Vendi:       Kaçanik

Muhamedi a.s. iu përgjigj:
– “Imani është të besosh Zotin
– Melekët e Tij
– Librat e Tij
– Të dërguarit e Tij
– Ditën e fundit
– Të besosh në të caktuarit e Tij, të mirës dhe të keqes.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBesimi në Zotin (1) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërBesimi në librat e Zotit (3) – Dr. Musli Vërbani