Besimi në Zotin (1) – Dr. Musli Vërbani

Autor:           Dr. Musli Vërbani
Titulli:           Besimi në Zotin (1)
Seria:           Planprogrami i muslimanit të vogël
Formati:        B5
Faqe:            46
Botues:         Autori
Viti:              2004
Vendi:           Kaçanik

Muhamedi a.s. iu përgjigj. Islami është:
– të dëshmosh se nuk ka zot tjetër përveç Allahut dhe se
Muhamedi është i dërguar i Zotit,
– të falësh namazin,
– ta japësh zekatin,
– ta agjërosh ramazanin,
– ta kryesh haxhin në Kabe, nëse ke mundësi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDispozitat e haxhit dhe umres – Muhammed Nasiruddin el-Albani
Artikulli tjetërMelaqet e Zotit (2) – Dr. Musli Vërbani