Meditim rreth universit, njeriut dhe Kuranit – Osman Nuri Topbash

Autor:       Osman Nuri Topbash
Titulli:       Meditim rreth universit, njeriut dhe Kuranit
Formati:    4.3 x 7.1
Faqe:        230
Botues:     Progresi Botime
Viti:          2010
Vendi:       Shkodër

Zoti ia ka dhuruar tërësisht njeriut dhe pjesërisht xhinit, nga mesi i të gjithë krijesave, aftësinë e gjetjes së margaritarëve së të vërtetave absolute që do t’ua ndriçojnë jetët duke përfituar sadopak nga thellësitë e “Kuranit”, “njeriut” dhe “gjithësisë” tek të cilat shfaqen emrat dhe atributet hyjnore. Mjeti i vetëm që të shpie tek to janë “meditimi” dhe “ndjeshmëria”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.64 MB]

Artikulli paraprakIslami feja e vërtetë – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërMuhamedi a.s. mëshirë për botët, Kur’ani mrekulli e përjetshme – Osman Nuri Topbash