Muhamedi a.s. mëshirë për botët, Kur’ani mrekulli e përjetshme – Osman Nuri Topbash

Autor:           Osman Nuri Topbash
Titulli:           Muhamedi a.s. mëshirë për botët, Kur’ani mrekulli e përjetshme
Përktheu:      Albert Halili
Redaktor:      Alban Kali
Recensent:    Zija Vukaj
Formati:        4.5 x 7.3
Faqe:            86
Botues:         Progresi Botime
Viti:              2014
Vendi:           Shkodër

Mënyra e vetme për të fituar Xhenetin është jeta sipas mësimeve hyjnore. Për të treguar rrugën drejt Xhenetit, Allahu i ka dhuruar njerëzimit dy udhërrëfyes: Kuranin dhe Pejgamberin (salallahu alejhi ue selem). Kurani është një dhuratë hyjnore, e cila ia mundëson njeriut shpëtimin nga humbja dhe zvarritja në Xhehenem. Kurse Pejgamberi (salallahu alejhi ue selem), është shembull i përkryer praktik i pajisur me moralin kuranor.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [3.10 MB]

Artikulli paraprakMeditim rreth universit, njeriut dhe Kuranit – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërNga morali shembullor i të dashurve të Allahut I – Osman Nuri Topbash