Islami feja e vërtetë – Osman Nuri Topbash

Autor:           Osman Nuri Topbash
Titulli:           Islami feja e vërtetë
Përktheu:      Ilir Hoxha
Recensent:    Alban Kali, Zija Vukaj
Formati:        6.0 x 8.5
Faqe:            238
Botues:         Progresi Botime
Viti:              2014
Vendi:           Shkodër

Pa asnjë dyshim, njeriu është krijuar në një formë të përkryer, si fizikisht, ashtu edhe shpirtërisht. Gjithashtu, ai është pajisur me shumë cilësi të larta, të cilat i japin mundësinë të bëhet mik i Hakut. Kur shohim me syrin e zemrës, është e pamundur të mos mahnitemi me mrekullinë dhe madhështinë e mirësive dhe aftësive, që në dallim nga krijesat e tjera, i janë falur vetëm njeriut.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakHz. Muhammed Mustafa, krenaria e gjithësisë – Osman Nuri Topbash
Artikulli tjetërMeditim rreth universit, njeriut dhe Kuranit – Osman Nuri Topbash