Loja – Engin Nigar

Autor:       Engin Nigar
Titulli:       Loja
Formati:    9 x 9
Faqe:        26
Botues:     Privat

Tregimet e mirësjelljes (4)

LOJA

Një ditë, dikush trokiti në portën e luanit, mbretit të pyllit. Kur porta u hap, luani njohu tigrin, i cili i tha:
– O mbret, në pyll po… ndodhin gjë… ra të çuditshme. Kafshët janë të shqetë… suara. Sikur të vini e t‛i shihni ve…të një…he…rë…
– Tigër, merr frymë njëherë! Qetësohu dhe fol më qartë..,- tha luani.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [3.60 MB]

Artikulli paraprakLepurushi guximtar – Engin Nigar
Artikulli tjetërSorkadhja e vetmuar – Engin Nigar