Lepurushi guximtar – Engin Nigar

Autor:       Engin Nigar
Titulli:       Lepurushi guximtar
Formati:    9 x 9
Faqe:        26
Botues:     Privat

Tregimet e mirësjelljes (1)

LEPURUSHI GUXIMTAR

Në një vend shumë të largët ndodhej një pyll. Ndryshimi i vetëm i këtij pylli nga pyjet e tjerë ishte se, këtë pyll e drejtonte një mbret i keq. Ai ishte aq i pamëshirshëm, saqë nuk falte asnjë gabim. Mbreti i keq dilte shpesh për të kontrolluar pyllin dhe u fuste frikën të gjithë banorëve të tij. Në pyll të gjithë e njihnin famën e tij të keqe. Askush nuk e donte atë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakGjirafa dhe Elefanti – Engin Nigar
Artikulli tjetërLoja – Engin Nigar