Sorkadhja e vetmuar – Engin Nigar

Autor:       Engin Nigar
Titulli:       Sorkadhja e vetmuar
Formati:    9 x 9
Faqe:        26
Botues:     Privat

Tregimet e mirësjelljes (2)

SORKADHJA E VETMUAR

Në një pyll të largët jetonte një sorkadhe. Rrinte e vetmuar, sepse nuk pëlqente asnjë shok apo shoqe. Njërën e kishte braktisur se ishte grykëse dhe e pangopur, tjetrin se ishte dinak, ndërsa një tjetër se ishte e shëmtuar. Dhe në fund, ngeli e vetmuar. Një ditë prej ditëve, doli në pyll për të shëtitur. Rreth e qark shihte shokët e shoqet e saj që luanin dhe qeshnin së bashku. I shikonte, dhe u bë pak ziliqare. Mirëpo ç‛të bësh, ajo nuk hiqte dot dorë nga vesi i saj i mospëlqimit. Për këtë arsye, vetëm sa i shihte dhe mërzitej.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [4.19 MB]

Artikulli paraprakLoja – Engin Nigar
Artikulli tjetërRezultati i diturisë është vepra – Dr. Abdurrezak ibn Abdulmuhsin el-Bedr