Besimi në kaderin e Zotit (6) – Dr. Musli Vërbani

Autor:        Dr. Musli Vërbani
Titulli:        Besimi në kaderin e Zotit (6)
Seria:        Planprogrami i muslimanit të vogël
Formati:     B5
Faqe:         29
Botues:      Autori
Viti:           2004
Vendi:        Kaçanik

Allahu është i Vetmi krijues absolut.
Kur të mësojë se Zoti vepron si të dojë dhe se të gjitha punët i ka në dorë, njeriu i bindet dhe pajtohet me kaderin e Zotit. E kur të pajtohet me kaderin e Zotit, atëherë njeriu nuk shqetësohet pa masë për ardhmërinë e vet, por ecën i sigurt drejt ardhmërisë, pa këqyrë shumë se çfarë do t’i ndodhë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [164.30 KB]

Artikulli paraprakKurani dhe hadithi nxisin per dituri – Mumin Shehu
Artikulli tjetërTregime nga jeta e Muhammedit a.s. (7) – Dr. Musli Vërbani