Gjirafa dhe Elefanti – Engin Nigar

Autor:        Engin Nigar
Titulli:        Gjirafa dhe Elefanti
Formati:     9 x 9
Faqe:         26
Botues:      Privat

Tregimet e mirësjelljes (3)

XHIRAFA DHE ELEFANTI

Në një pyll të madh jetonin një xhirafë dhe një elefant. Ata ishin shokë të ngushtë, prandaj dhe i kishin zili. Një ditë prej ditëve ndërmjet tyre ndodhi një zënkë. Ajo filloi për një tufë bar, u zmadhua aq shumë, saqë filluan të shanin njëri-tjetrin, sa pas atyre fjalëve ishte e pamundur të ishin më shokë. Kështu u prish miqësia e tyre.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNjë Ramazan më ndryshe – Enis Rama
Artikulli tjetërLepurushi guximtar – Engin Nigar