Historia, shoqëria, tradita – Ali Bulac

Autor:              Ali Bulac
Titulli:              Historia, shoqëria, tradita
Përktheu:         Mr. Ali Pajaziti
Formati:           8.5 x 11
Faqe:               319
Botues:            Logos-A 
Viti:                 2003
Vendi:              Shkup

Vepra që e keni përpara, është fryt i punës së filluar para disa viteve. Nëse ndalemi pak t’i shikojmë nga një perspektivë më e thellë çështjet e shumta politike, shoqërore dhe ekonomike të cilat e mundojnë dhe e preokupojnë botën në kohën aktuale, do të shohim se ato ushqehen nga filozofitë e historisë dhe shoqërisë së shekullit XIX. Për fat të keq, veprimtaria dhe studimet e muslimanëve në këtë temë ende janë të pamjaftueshme.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [52.70 MB]

Artikulli paraprakKokë me kokë me të rinjtë – Ali Bashgil
Artikulli tjetërIslami dhe demokracia, teokracia dhe totalitarizmi – Ali Bulac