Flladi i ramazanit 2017 – Udha e besimtarëve

Autor:     Udha e besimtarëve
Titulli:     Flladi i ramazanit 2017
Formati:  3.5 x 5.5
Faqe:      48
Botues:   Udha e besimtarëve
Viti:        2017
Vendi:     Tiranë, Shqipëri

Vitet ikin dhe pasojnë njëritjetrin, e ashtu pa u ndjerë ikën dhe jeta e njeriut. Duket sikur kanë kaluar vetëm disa ditë dhe jo një vit i plotë, dhe ja muaji i begatë i Ramazanit erdhi përsëri. Lodhja, etja dhe uria që përjetuam Ramazanin e kaluar janë harruar, ndërsa shpërblimi tek Zoti i Madhëruar është depozituar.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPika e vesës në terminologjinë e hadithit – Florian Leli
Artikulli tjetërShejtani, mënyrat e mashtrimit të tij – Ebu Ijad