Shejtani, mënyrat e mashtrimit të tij – Ebu Ijad

Autor:      Ebu Ijad
Titulli:      Shejtani, mënyrat e mashtrimit të tij
Përktheu: Avni Xhemajli
Formati:   8.5 x 11
Faqe:       30

Fatkeqësisht, në kohërat moderne, muslimanët janë më pak të vetëdijshëm
rreth ekzistencës së shejtanit dhe kjo për shkak të preokupimit dhe ndjekjeve të kënaqësive të kësaj bote. Ai tashmë nuk konsiderohet dhe nuk kuptohet si kërcënim apo armik. Si pasojë e lënies së mjeteve mbrojtëse nga ana jonë, shejtani ka përfituar plotësisht nga pavëmendshmëria dhe dobësia jonë që të rekrutoj ndihmës dhe ushtri nga mes ynë për ti ndihmuar atij në ligësi dhe shkatërrim.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFlladi i ramazanit 2017 – Udha e besimtarëve
Artikulli tjetërFetvaja rreth bashkimit të feve – el-Lexhnetu ed-Daime