Faktet e besimit dhe mrekullitë e tij – Abdulmexhid Zendani

Autor:         Abdulmexhid Zendani
Titulli:         Faktet e besimit dhe mrekullitë e tij
Përktheu:    Altin Torba
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          233
Botues:       Ikra-TV

Temat e episodit tonë të sotëm është: Rregullat logjike të Imanit-Besimit. Por unë para se të vazhdojë me këto rregulla logjike do doja të sillja ndër mend ata persona që po enden në humbje teksa atyre u ka ardhur nga Allahu sqarimi. Atë poetin që thotë:
… Erdha nuk e di se nga, porse di që erdha …
… Pashë para meje rrugë dhe mbi të eca …
… Në ecje do mbetem desha apo nuk desha …
… Si erdha, si e pashë rrugën time? Nuk e di …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakA është Kurani vepër e Muhammedit a.s.? – Senad Maku
Artikulli tjetërKoncepti për Zotin – Dr. Zakir Naik