Koncepti për Zotin – Dr. Zakir Naik

Autor:           Dr. Zakir Naik
Titulli:           Koncepti për Zotin
Përktheu:      Grup përkthyesish
Recensent:    Agron Terziqi
Formati:        B6
Faqe:            83
Botues:         Privat
Viti:              2009
Vendi:           Prishtinë

Një veçori e përbashkët e të gjitha feve, të cilat karakterizohen nga një numër i madh besimtarësh është besimi në një Zot universal, respektivisht në një Autoritet Suprem e Hyjnor, i cili është i Plotfuqishëm dhe i Gjithëdijshëm. Pasuesit e të gjitha feve të tilla besojnë se Zoti, të cilin ata e adhurojnë, është po Ai Zot edhe për të tjerët.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFaktet e besimit dhe mrekullitë e tij – Abdulmexhid Zendani
Artikulli tjetërUdhëzimi pejgamberik për t’i bërë ballë virusit epidemik – Mr. Agron Krasniqi