Emaneti (15) – Dr. Musli Vërbani

Autor:           Dr. Musli Vërbani
Titulli:           Emaneti (15)
Seria:           Planprogrami i muslimanit të vogël 
Recensent:    Burim Bunjaku
Formati:        B5
Faqe:            25
Botues:         Autori
Viti:              2011
Vendi:           Kaçanik

Emaneti është cilësi madhështore e njeriut. Emanet do të thotë vënia e çdo sendi në vendin e duhur, në vendin meritor dhe adekuat.
Emaneti është ndërgjegjja për të kuptuar dhe vepruar me Kur’an dhe Sunet. Nëse vdes ndërgjegjja hiqet emaneti dhe atëherë njeriut nuk i bën dobi leximi i Kur’anit dhe mësimi i Sunetit. Besa nuk rri në një zemër, e cila injoron të vërtetën.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDrejtësia (14) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërTurpi (16) – Dr. Musli Vërbani