Drejtësia (14) – Dr. Musli Vërbani

Autor:           Dr. Musli Vërbani
Titulli:           Drejtësia (14)
Seria:           Planprogrami i muslimanit të vogël 
Recensent:    Burim Bunjaku
Formati:        B5
Faqe:            19
Botues:         Autori
Viti:              2011
Vendi:           Kaçanik

Drejtësia është cilësi madhështore. I Drejtë është emër prej emrave më të bukur të Allahut.
Drejtësia është cilësi, të cilën e do Zoti i Madhëruar.
Drejtësia është që secili të gëzojë atë që është e tij dhe atë që i takon atij, dhe të tjerëve t’ua lejojë atë të drejtë që u takon atyre.
Me drejtësi të gjithë njerëzit janë të forcuar mes veti sikurse dhëmbët.
E kundërta e drejtësisë është padrejtësia.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakSinqeriteti (13) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërEmaneti (15) – Dr. Musli Vërbani