Emancipimi i femrës dhe moda – Jusuf Zimeri

Autor:           Jusuf Zimeri
Titulli:           Emancipimi i femrës dhe moda
Recensent:    Mr. Taxhudin Bislimi
Redaktor:      Prof. Shabi Sinani
Formati:        5.8 x 8.3
Faqe:            64
Botues:         Shoqata e ulemave
Viti:              2002
Vendi:           Shkup, Maqedonia e veriut

Shpeshëherë në shoqërinë tonë problematizohet dhe shtjellohet tema rreth të drejtës së femrës. Ky shtjellim dita ditës po merr përmasa më të gjëra, e ndonjëherë edhe hapa të pakontrolluar. Është realitet i pakontestuar se sot në fillim të mileniumit të tretë bota bashkëkohore ballafaqohet me problemin më serioz, me çrregullimin e familjes, problem ky që i kanoset qenies njerzore.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [633.02 KB]

Artikulli paraprakShërimi i shpirtrave – Imam ibn Hazmi
Artikulli tjetërIslami im (Shkalla e parë) – Mr. Rejhan Neziri