Edukata fetare e morale – Haki Sharofi

Autor:           Haki Sharofi
Titulli:           Edukata fetare e morale
Përgatitën:    Nexhat Ibrahimi
                     Miftar Ajdini
Recensent:    Muhidin Ahmeti
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            129
Botues:         Logos-A
Viti:              2003
Vendi:           Prishtinë

Unë jam musliman
Zoti im është Allahu i Madhërueshëm.
Pejgamberi im është hazreti Muhammedi alejhisselam.
Feja ime është Islami.
Muslimani duhet të jetë njeri i mirë, i urtë, i sjellshëm, i pastër dhe dëgjueshem.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [11.40 MB]

Artikulli paraprakStruktura familjare në Islam – Hamude Abdulati
Artikulli tjetërMrekullia numerike e besmeles – Hafiz Abduddaim el-Kahiil