Dita e Kijametit (5) – Dr. Musli Vërbani

Autor:        Dr. Musli Vërbani
Titulli:        Dita e Kijametit (5)
Seria:        Planprogrami i muslimanit të vogël
Formati:     8.5 x 11
Faqe:         53
Botues:      Autori
Viti:           2004
Vendi:        Kaçanik

Të gjithë njerëzit kalojnë në tri faza të jetës:
Faza e parë: është faza në këtë botë.
Faza e dytë: është faza prej momentit të vdekjes së njeriut e deri në ditën e Kijametit apo me fjalë tjera deri në ditën e ringjalljes Në këtë fazë ndahet shpirti nga trupi.
Faza e tretë: është faza kur përsëri kthehet shpirti në trup sikurse në fazën e parë. Jeta të cilën e kalon njeriu në mes të dy fazave, prej fazës së parë deri në fazën e tretë quhet “BERZAH”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [144.93 KB]

Artikulli paraprakPejgamberët e Zotit (4) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërKurani dhe hadithi nxisin per dituri – Mumin Shehu