Pejgamberët e Zotit (4) – Dr. Musli Vërbani

Autor:        Dr. Musli Vërbani
Titulli:        Pejgamberët e Zotit (4)
Seria:         Planprogrami i muslimanit të vogël
Formati:     B5
Faqe:         62
Botues:      Autori
Viti:           2004
Vendi:        Kaçanik

“Kur Zoti yt u tha Melaqeve: Unë po krijoj mëkëmbës në tokë! (Melaqet) Thanë: A po krijon në te atë i cili (kur ta ndiej veten të pavarur ) bën shkatërrime në te dhe derdh gjak.
Ne të lavdërojmë dhe të falënderojmë, dhe të lartësojmë, (Zoti) u tha: Unë di çka ju nuk dini”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMuhammedi a.s. në shtëpi – Dr. Muhammed Musa Nasr
Artikulli tjetërDita e Kijametit (5) – Dr. Musli Vërbani