Dialogu, obligim hyjnor – Dr. Qani Nesimi

Autor:       Dr. Qani Nesimi
Titulli:       Dialogu, obligim hyjnor
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        205
Botues:     Logos-A
Viti:          2005
Vendi:       Shkup

Fakti që ne jetojmë në Gadishullin Ballkanik, gjegjësisht në Evropën Juglindore, në një vend përplot labirinthe politike, kurse fetarisht në një vend sinkretik, ku nevoja për dialog, tolerancë, bashkëjetesë, mirëkuptim është shumë e madhe, më dha shkas që t’i hedh në letër disa mendime të mia modeste për këtë fushë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.05 MB]

Artikulli paraprakKurani në jetën e përditshme – Haxhah Liza Abdullah
Artikulli tjetërBesimi Dhe Islami – Halid Bagdadi