Besimi Dhe Islami – Halid Bagdadi

Autor:         Halid Bagdadi
Titulli:         Besimi Dhe Islami
Përktheu:    Hüseyn Hilmi Işık
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          96
Botues:       Sh.B. Hakikat

Allahu i Madhëruar është i mëshirshëm për të gjithë njerëzit në këtë botë. Gjëra të cilat ata kanë nevojë Ai i krijon dhe ia dërgon secilit. Në këtë mënyrë tregon rrugën që të çon në lumturinë e përjetshme.Por njerëzit, duke rënë pre e mashtrimeve të propagandës antifetare dhe ndikimit të shoqërisë së keqe, devijojnë nga rruga e drejtë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDialogu, obligim hyjnor – Dr. Qani Nesimi
Artikulli tjetërShpjegimi i dyzet haditheve të Neveviut – Didmar Faja