Dhjetë rregulla për qëndrueshmëri në fe – Abdurrezak El Bedër

Titulli:          10 rregulla të qëndrueshmërisë në fe
Autor:          Abdurrezak El Bedër
Përktheu:     Petrit Përçuku
Botimi:         I parë
Botuesi:       Privat
Viti:             2020

Ky libërth trajton qëndrueshmërinë (el istikameh) në rrugën e fesë, temë kjo e një rëndësie të madhe dhe pozite të lartë, andaj secili prej nesh duhet të kujdeset për të dhe t’ia tregojë vëmendjen e duhur. Allahu i patëmetë thotë: “Pa dyshim, ata që thonë: “Zoti ynë është Allahu!” dhe pastaj qëndrojnë në rrugën e drejtë, nuk do të kenë arsye për t’u frikësuar e as për t’u dëshpëruar (kur t’u vijë vdekja). Ata do të jenë banorë të Xhenetit, ku do të qëndrojnë përgjithmonë, si shpërblim për atë që kanë punuar.” (El-Ahkaf, 13-14).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNevoja jonë për kërkimfalje nga Allahu – Nasir bin Hamad El-Fehdi
Artikulli tjetërKandila Ramazani – Ibrahim Sekrani