Deklarata Islame – Alija Izetbegoviq

Autor:         Alija Izetbegoviq
Titulli:         Deklarata Islame
Përktheu:    Logos-A
Formati:      A5
Faqe:          60
Botues:       Logos-A

Dekleratën të cilën sot po ia dorëzojmë opinionit nuk është kurrfarë lektyre, e cila të huajve ose atyre të cilët dyshojnë duhet dëshmuar superioritetin e Islamit ndaj këtij apo atij sistemi, kësaj apo asaj grupe të ideve.
Ajo iu është drejtuar muslimanëve të cilët dinë ku bëjnë pjesë dhe të cilët në zemrën e tyre qartë ndiejnë në cilën anë qëndrojnë. Për të këtillët kjo deklaratë paraqet thirrje t’i nxjerrin konsekuencat e domosdoshme mbi atë në çka ajo dashuri dhe përkatësi i obligon.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPse mbulesa – Ahmed ibn Isma’il
Artikulli tjetërJeta familjare ne islam – Hurshid Ahmed