Dashuria (12) – Dr. Musli Vërbani

Autor:           Dr. Musli Vërbani
Titulli:           Dashuria (12)
Seria:           Planprogrami i muslimanit të vogël
Recensent:    Burim Bunjaku
Formati:        B5
Faqe:            272
Botues:         Autori
Viti:              2011
Vendi:           Kaçanik

Dashuria është jetë, është forcë, është lumturi, por gjithashtu është dritë e zemrës dhe e shpirtit. Dashuria është prej ibadeteve më të vlefshme dhe më të rëndësishme; dashuria është lidhje e besatimit në mes të krijesës dhe Krijuesit, pra, në mes të njeriut dhe Zotit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFik’hu i haxhit (11) – Dr. Musli Vërbani
Artikulli tjetërSinqeriteti (13) – Dr. Musli Vërbani