Bazat e etikës islame (ahlaku) – Nexhat Ibrahimi

Autor:           Nexhat Ibrahimi
Titulli:           Bazat e etikës islame (ahlaku)
Recensent:    Husamedin Abazi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            234
Botues:         Logos-A
Viti:              2005
Vendi:           Shkup

Kulturat dhe qytetërimet lindin dhe zhduken! Këtë fat e përjetuan kultura e qytetërime të lashta: sumerët, kaldejët, babilonasit, asirianët, kinezët, indusët, inkët, persianët, grekët, romakët dhe qytetërimet muslimane. Si urëlidhëse ndërmjet qytetërimeve antike dhe kohës së re, në apogjenë e vet, shërbeu Islami.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakImami dhe xhemati – Nexhat Ibrahimi
Artikulli tjetërDimensione kur’anore – Nexhat Ibrahimi