Imami dhe xhemati – Nexhat Ibrahimi

Autor:            Nexhat Ibrahimi
Titulli:            Imami dhe xhemati
Recensent:     Husamedin Abazi
Formati:         8.5 x 11
Faqe:             41
Botues:          Logos-A
Viti:               2005
Vendi:            Shkup

Nuk ekziston ndonjë formulë magjike e cila mund t’i zbulojë fshehtësitë e hulumtimeve organizative, ashtu siç nuk ekzistojnë as veprime mekanike të cilat kur të | mësohen dhe përvetësohen, e përgatitin njeriun për këtë | lloj veprimtarie. Organizimet janë të shumta dhe suksesi i tyre varet nga shumë faktorë. Njëri ndër faktorët më kryesorë është bashkëpunimi ndërmjet imamit dhe xhematlinjve në punën edukative-arsimore, i cili sa është aktual, aq është edhe kompleks, veçanërisht në periudhën e fillimit të shekullit XXI.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [4.31 MB]

Artikulli paraprakIbn Rushdi dhe filozofia e tij e arsimit – Numan Aruc
Artikulli tjetërBazat e etikës islame (ahlaku) – Nexhat Ibrahimi