Agjërimi – Edukatë dhe vetë-ngadhnjim – Muhammed Abdullah Draz

Autor:             Muhammed Abdullah Draz
Titulli:             Agjërimi – Edukatë dhe vetë-ngadhnjim
Përktheu:        Nexhat Ibrahimi
R. gjuhësor:     Jusuf Gashi
                       Fatmire Ajdini – Hoxha
Formati:          8.5 x 11
Faqe:              82
Botues:           Logos-A
Viti:                1999
Vendi:             Shkup, Maqedoni

Na u kthye Ramazani dhe ne sërish kemi fat që me më shumë shpirt t’i përkushtohemi ibadetit, t’i jetojmë ditët e tij shumë të bukura dhe netët shumë të ndritshme…! C’
mendoni, a do të jetojmë edhe kaq dhe përsëri ta presim atë, apo ndoshta në këtë distancë të shkurtër kohore vdekja do të na arrijë dhe ne, ndoshta, më nuk do të takohemi?

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [9.31 MB]

 

Artikulli paraprakRendi Familjar në Islam – Muhammed Aman el-Xhamij
Artikulli tjetërRipërtëritja e mendimit fetar në islam – Muhamed Ikball