A nuk është koha që të bëhesh musliman? – Dr. Abdurrahman Shiha

Autor:           Dr. Abdurrahman Shiha
Titulli:           A nuk është koha që të bëhesh musliman?
Përktheu:      Arben Ahmetaj
Recensent:    Llokman Hoxha
Lektor:          Agim Abazi
Formati:        A5
Faqe:            42
Botues:         EIRC (Europian Islamic Research Center)
Burimi:         www.islamland.com 

Jam munduar që në këtë broshurë të përmend, shkurtimisht, disa prej veçorive të Islamit, që të jenë çelës hulumtimi dhe analize për ata që e kërkojnë të vërtetën. E vërtetë kjo, e cila sikur të njihej sa duhet nga jomuslimanët e paanshëm (objektiv), do të ishte shkak për hyrjen e tyre në fenë islame. E tërë kjo nëse plotësohen kushtet e kërkuara, e që disa prej tyre janë: …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakJo dhunë në fe – Dr. Usama Hasan
Artikulli tjetërÇelësi i emrit madhështor – Ibrahim Muhamed el-Betaviju