30 Këshilla për një ramazan produktiv dhe pa gabime

Dëshironi të keni një Ramazan pa gabime e faje? Një Ramazan ku nuk shëndosheni nga ngrënia e tepërt në iftare, ku nuk i humbisni syfyret që të mos jeni të lodhur të nesërmen në punë. Një Ramazan ku ju e përfundoni leximin e Kuranit gjatë muajit, ku i falni të gjitha namazet e teravive (dhe sigurisht, namazet farze) në kohën e tyre dhe me përqendrim të përsosur. Dëshironi të fokusoheni intensivisht në ibadete në netët e fundit të Ramazanit në vend që të shkoni në furi pazaresh për Bajram?
Tingëllon e pamundur, apo jo?
Le të zbulojmë.

 

  • 30 këshilla
  • Për një Ramazan pa gabime
  • Nga: Ebu Productive
  • Ramazani produktiv
  • Përgatitur nga ProductiveRamadan.com (projekt i ProductiveMuslim.com)
  • Dizajni: Mohamed Alaa Shoukry

 

  • Përktheu në gjuhën shqipe: Hekuran Helshani
  • Boton: Literaturaislame.com
  • Faqe 42
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPlanifikuesi i përditshëm i Ramazanit – qoftë ky Ramazani ynë më i mirë
Artikulli tjetërUDHËZUESI PËRGATITOR I RAMAZANIT PËR NJERËZIT QË JANË SHUMË TË ZËNË