Vonimi i Fitores – Abdulkerim ibn Salih el-Humejd

Autor:         Abdulkerim ibn Salih el-Humejd
Titulli:         Vonimi i Fitores
Përktheu:    Abdurrahim Balla
Formati:      A6
Faqe:          54
Botues:       Teuhidi.net

Allahu i Madhëruar e ka caktuar në Kaderin e Tij të mëparshëm që besimtarët dhe ata që kanë pretenduar se besuan do sprovohen dhe këto momente sprove njerëzit nuk i përjetojnë njësoj. Disa prej tyre i përjetojnë ato me durim dhe mbështetje tek Allahu ndërsa disa të tjerë i përjetojnë ato duke menduar keq për Allahun dhe duke u larguar nga e vërteta që ka zbritur Allahu në Kur’an dhe Sun-net. Kjo është gjendja në të cilën ndodhemi ne sot.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [599.60 KB]

Artikulli paraprakPretendimi i rregullimit – Abdulkerim ibn Salih el-Humejd
Artikulli tjetërQëndrimet e perëndimit ndaj Islamit – Abdulvedud Jusuf ed-Dimeshkij