Pretendimi i rregullimit – Abdulkerim ibn Salih el-Humejd

Autor:         Abdulkerim ibn Salih el-Humejd
Titulli:         Pretendimi i rregullimit
Përktheu:    Abdurrahim Balla
Formati:      A6
Faqe:          49
Botues:       Teuhidi.net

Nё njё transmetim tё hadithit thuhet: “Tuba (pemë në Xhenet) ёshtё pёr tё huajt. I thanё: Kush janë tё huajt o i dёrguari i Allahut? Tha: Njerёz tё mirё (tё devotshёm) tё pakёt ndёr shumё njerёz tё kёqinj. Ata qё i kundёrshtojnё janë mё shumё se ata qё i dёgjojnё”. Transmeton Ahmedi dhe Ibn Mubarek, e saktёsoi Albani.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTë jetosh dhe të vdesësh në islam – Abdulkadir Al-Murabit
Artikulli tjetërVonimi i Fitores – Abdulkerim ibn Salih el-Humejd