Teuhidi i thjeshtësuar – Abdullah ibn Ahmed el-Huvejli

Autor:         Abdullah ibn Ahmed el-Huvejli
Titulli:         Teuhidi i thjeshtësuar
Përktheu:    Jusuf Kastrati
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          123
Botues:       IslamHouse
Viti:            2015

Kur e pashë thjeshtëzimin e shkencës së Teuhidit në këtë libër të quajtur “Teuhidi i thjeshtësuar” të autorit Abdullah El-Huvejl u gëzova shumë, sepse prej qëllimeve të fesë islame është që mësuesi t’ua shpjegojë nxënësve gjërat në mënyrë sa më të lehtë, ngaqë Allahu i Madhërishëm thotë: “Vërtet, Ne e kemi bërë Kuranin të lehtë për t’u kuptuar dhe kujtuar, prandaj, a ka ndonjë që të marrë këshillë?!” (Kuran, 54:22).

Halid el-Muslih

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakShenja më e madhe – Said Nursi
Artikulli tjetërDisa bindje të shi’itëve – Abdullah ibn Muhammed