Ta mësojmë Islamin tonë – Harun Jahja

Autor:       Harun Jahja
Titulli:       Ta mësojmë Islamin tonë
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        146
Botues:     Furkan ISM
Vendi:       Shkup

Të dashur fëmijë, në këtë libër do të flitet për gjëra të rëndësishme për të cilat ke menduar ndonjë herë…
Në shkollë, së pari mësuesit iu mësojnë alfabetin. Pastaj vijnë numrat dhe mësimet nga
matematika. Por a ke menduar ndonjëherë pse duhet shkuar në shkollë dhe të mësosh të gjitha këto gjëra? Shumica nga ju do të thoshte se këto gjëra janë thelbësore në mënyrë që të keni jë profesion të duhur kur të rriteni. Kjo dmth. se jeni gati të sigurtë se do të rriteni një ditë. Në të vërtetë, ajo ditë do të vie kur fëmijët do të fillojnë t’iu thërrasin, “Dajë, hallë apo gjysh…” njësoj sikur që ju tani i thërrisni dajallarët, hallat apo gjyshërit tuaj. Me fjaë të tjera, një ditë do të rritesh nëse këtë gjë e ka
caktuar Allahu.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMjeshtria e Allahut në ngjyra – Harun Jahja
Artikulli tjetërTë mendosh thellë – Harun Jahja