Mjeshtria e Allahut në ngjyra – Harun Jahja

Autor:       Harun Jahja
Titulli:       Mjeshtria e Allahut në ngjyra
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        40
Botues:     Privat

Si do të ishte të jetonim një botë pa ngjyra, të errësuar, a keni menduar ndonjëherë? Lirojeni veten tuaj për një moment nga përvoja juaj, harrojeni gjithçka që keni ditur dhe filloni imagjinimin tuaj. Mundohuni që të imagjinoni trupin tuaj, njerëzit rreth jush, detërat, qiellin, pemët, lulet, për shkurt të gjitha në të zezë. Provo të mendosh se si do të ndjeje sikur njerëzit, macet, qenët, zogjtë, fluturat, dhe frutat të mos kishin ngjyrë fare. Ju kurrë nuk do të dëshironit të jetonit në një botë të tillë, apo jo?

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.62 MB]

Artikulli paraprakIslami feja e lehtësisë – Harun Jahja
Artikulli tjetër Ta mësojmë Islamin tonë – Harun Jahja