Shkurtimi i namazit – Abdulaziz ibn Baz

Autor:         Abdulaziz ibn Baz
Titulli:         Shkurtimi i namazit
Përktheu:    Shuajb Rexha
Formati:      A5
Faqe:          64
Botues:       Privat

Me të vërtetë dijetarët janë trashëgimtarët e profetëve, sepse profetët nuk kanë lënë trashëgim pasurinë, por kanë lënë diturinë të cilën kush e merr ka marrë diçka shumë të vlefshme. Këtë fakt e përforcon më shumë hadithi ku Profeti (sal-lAllahu ‘alejhi ue sel-lem) ka thënë: “Kur njeriu vdes i ndërpriten veprat e tij, përveç se tre gjërave: Sadakaja e rrjedhshme, dituria prej së cilës përfitohet ose pasardhës i devotshëm që lutet për të (prindin)”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [406.30 KB]

Artikulli paraprakPengesat në rrugë – Abdulmelik el-Kasim
Artikulli tjetërBisedë e Përditshme Shqipe, Angleze dhe Arabe – Fehim Xhafer Dragusha