Sherh usul es-Sunnah – Rabia ibn Hadi el-Medkhalij

Autor:         Rabia ibn Hadi el-Medkhalij
Titulli:         Sherh usul es-Sunnah
Përktheu:    Perlatmuslimane.com
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          148
Botues:       Perlatmuslimane.com

Besimi islam të cilin të gjitha mesazhet e kanë përcjellur, e ka një pozitë madhështore në Islam. Ai përbën themelin e Islamit dhe ai është matës në mes asaj që është e shëndoshë dhe asaj jo të shëndoshë. Duke u nisur nga kjo, dijetarët Islam – dijetarët e Ehl-us-Sunnetit dhe Xhematit – i kanë kushtuar rëndësi të madhe sqarimit të besimit, shpjegimit të tij, thirrjes në të dhe mbrojtjës së tij.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.61 MB]

Artikulli paraprakPorosi Kuranore – M. M. Pikthal & Mr. Fateh Muhammad
Artikulli tjetërParimet e besimit Islam – Ismail Bardhoshi