Porosi Kuranore – M. M. Pikthal & Mr. Fateh Muhammad

Autor:           M. M. Pikthal & Mr. Fateh Muhammad
Titulli:           Porosi Kuranore
Përktheu:      Fehim Dragusha
Recensent:    Driton Lekaj
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            153
Botues:         IslamHouse
Viti:              2009

Duke u nisur nga porosia e te madhit Allah per te punuar dhe per ta ndihmuar fene e Allahut, verejta se për vëllezerit shqiptarë myslimanë do te ishte shume i dobishem perkthimi i librit “Quranic Advices” (Porosi Kur’anore) liber ky i hartuar nga Muhammed Pikthal si dhe Fateh Muhammed. Libri perbehet prej njezet kapituj dhe ndahet ne dy pjese.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMashtrimet e shejtanit – Dr. Omer el-Eshkar
Artikulli tjetërSherh usul es-Sunnah – Rabia ibn Hadi el-Medkhalij